Destiny 2 – Klasa Łowca i dostępne umiejętności

Kim są łowcy i co sobą reprezentują?

Łowca jest klasą specyfikującą sie w pomaganiu drużynie, będąc hybrydą pomiędzy siłą Tytana a ochroną Czarownika. Doskonale sprawdzisz się w roli Łowcy, jeśli zależy Ci na szybkim tempie gry w walce wręcz. To najbardziej zwinna z klas, pozwalająca na szybkie reagowanie, a jednocześnie unikanie i zadawanie obrażeń. To tak, jakbyś był Jamesem Bondem. W jednej chwili jesteś elegancki, a w następnej zadajesz druzgocące ciosy. Łowcy, podobnie jak pan Bond, mogą grać solo o wiele łatwiej niż inne klasy.

przy tworzeniu buildów łowcy musimy zdecydować na jakiej aktywności chcemy sie wzorować, w tym celu przygotowałem ten graf:build łowca graf

Punktami poszczególnego grafu zajmiemy się w następnych postach dla tej klasy, ten post poświęcam tłumaczeniu teorii.

Co reprezentuje sobą łowca?

Łowcy tradycyjnie czerpią największe korzyści z podklasy próźniowej w końcowej fazie gry PVE i Void 3.0 tego nie zmienił. Ostatnie modyfikacje, które sprawiły, że dostosowanie podklasy Void’a do poziomu Stazy rozszerzyło możliwości wszystkich klas, ale Łowcy stali się klasą obowiązkową w wielu działaniach PVE w końcowej fazie gry. W rezultacie inne podklasy zostały zepchnięte na dalszy plan, przy czym Łuk jest mało przydatny w PVE, a Solar jest bardzo sytuacyjny. Jednakże, wprowadzono pewne poprawki do Stazy, dzięki którym Ult Revenant może konkurować z Ultem Nightstalkerem na równych zasadach. Po wprowadzeniu rozszerzenia Królowa Czarownic, oto najlepsze konstrukcje PVE Łowcy dla każdej z podklas.

Niezależnie od trybu, każda podklasa Łowcy jest uzbrojona i wykwalifikowana, by wnieść swój użyteczny wkład. Ze względu na swoje unikalne moce, wszystkie cztery rodzaje Łowców zapewniają zróżnicowane doświadczenia, a maksymalne wykorzystanie tej klasy wymaga opanowania podklasy, która odpowiada twoim mocnym stronom. Jeśli chcesz walczyć wręcz z przeciwnikiem, trzymaj się swojej początkowej podklasy, Arcstrider, ponieważ jest to najlepsza klasa do walki wręcz. Jeśli wolisz nie walczyć wręcz, ale nadal chcesz zdobywać punkty za zabójstwa, podklasa Rewolwerowca posiada szereg umiejętności i atutów stworzonych specjalnie dla miłośników strzelania. Podklasa Nocnego Łowcy może dać ci satysfakcję, jeśli nie jesteś poszukiwaczem chwały, a bardziej graczem zespołowym. Dysponuje wieloma niezabójczymi, ale niezwykle skutecznymi mocami, które paraliżują i dezorientują przeciwników, czyniąc z nich łatwy cel dla pobliskich Strażników. Najcenniejszym aspektem łowcy jest jego unik, naucz sie go używać w sytuacjach które tego wymagają a przeciwnicy gry dorwą cie znacznie później albo wcale, a gracze w tyglu zniszczą swoje biurko przez twój styl gry :).

Nieważne jaki masz pomysł na build musisz pamietać że w 99.(9)% przypadków bedą one gorsze od Mety. Czym jest meta? już śpieszę z tłumaczeniem.

W języku gier „meta” to uzgodniona przez całą społeczność strategia.

Technika ta jest postrzegana jako najskuteczniejszy sposób na wygraną lub osiągnięcie dobrych wyników w konkretnym zadaniu. Meta jest określana przez niektórych jako akronim od słów „najskuteczniejsze dostępne strategie”. Mety zmieniły sposób myślenia o konwencjonalnych i nowoczesnych grach online i wywarły ogromny wpływ na branżę, szczególnie w esporcie. Meta może sięgać od wyboru konkretnej broni aż po granie w określony sposób i zmiane całych wyposażeń. Kierują one i kształtują sposób, w jaki ludzie grają w gry. Po wiecej definicji ze słownika społeczności odsyłam do tego artykułu

 

Czy Arc i Solar mają jakiekolwiek prawo głosu?

 

Krótko mówiąc: nie. Długa odpowiedź brzmi: tak, jeśli gracze są wystarczająco doświadczeni i lubią próbować nowych rzeczy.

„Pałka” i złoty pistolet Łowców jest obecnie niewystarczający w porównaniu z innymi podklasami, szczególnie w PVE. Pomimo tego, że Arc i Solar  radzą sobie świetnie w Tyglu, Void łowcy skorzystają bardziej z nowych umiejętności Niewidzialności i tłumienia. Prawdziwy build Arc PVE będzie najprawdopodobniej dostępny dopiero, gdy Bungie wypuści Arc 3.0, który ma się pojawić między 2022 a 2023 rokiem.