Destiny 2 – Słownik do gry wieloosobowej

Eluwina Borówko, wyciągaj Sleepera na DPS albo vote kick na orbite.

W tym artykule postaram sie zestawić pare podstawowych słów i slangów, używanych przez bardziej zahartowanych graczy Destiny.

Jagody/borówki – Niebieskie kropki na minimapie. Są to inni Strażnicy w twoim rejonie lub ci, którzy uczestniczą w tych samych wydarzeniach, którzy nie są częścią twojej drużyny.

Buff (s) . Buffy to wyrażenia, które pojawiają się po lewej stronie ekranu z zegarem. Są to tymczasowe podwyżki lub kary (debuffy), które otrzymujesz za robienie pewnych rzeczy. raz są to cechy pancerza i broni. czasem są to mechaniki gry, jest ich ogrom i wchodzą w skład buildów.

DPS (Damage Per Second) –  Obrażenia na sekundę lub faza obrażeń. Niektórzy bossowie w Destiny są odporni na obrażenia przez wiekszość walki. Gdy nie są, nadszedł czas, aby zadać jak najwięcej obrażeń tak szybko, jak to możliwe.

Nerf – Nerfing bierze swoją nazwę od irytującej zabawki dla dzieci w każdym wieku. Nerfing redukuje obrażenia, które broń zadaje, spowalnia jej szybkostrzelność lub ogólnie pogarsza statystyki. proces ten jast zazwyczaj dokonywany przez deweloperów gdy broń jest zbyt silna.

RNGesus – (Random Number Generator) RNG i Jesus. Ponieważ łup jest upuszczany na podstawie rzutu kostką (wirtualną), jesteś pod kaprysem RNGesusa. RNGesus jest kapryśny i zazwyczaj wredny.

Ult – (Ultimate ability), superzdolność. Dla każdego, kto mówi „ult” zamiast „super”, co robisz z tym dodatkowym czasem, który oszczędzasz, nie mówiąc o tej dodatkowej sylabie?

Wipe – Komenda stosowana w aktywnościach typu „Najazd”. Jeżeli potyczka idzie źle i zostało zrobionych zbyt dużo błędów, dowódca mówi „Wipe” jest to komenda na zbiorowe samobójstwo i zresetowanie potyczki.

Destiny - Crucible (PvP) i Raidy w detalach!

Nie jest to jakoś wybitnie dużo jeżeli chodzi o pełne słownictwo gry ale są to podstawy które mogą nie wydawać sie oczywiste na pierwszy rzut oka.